Czytelnia!

Współpraca z menedżerami a idealny świat HR-owca

Marcjanna Góralczyk-Przychocka

Współpraca HR z menedżerami to temat raczej obszerny i – niejednokrotnie się o tym przekonałam – delikatny. HRBP versus menedżerowie. Dwa „środowiska”… Ich wzajemną zależność menedżerowie często postrzegają tak:

Czytaj więcej: Współpraca z menedżerami a idealny świat HR-owca

Z zapisków trenera

Grażyna Borowska

Co było inspiracją do stworzenia warsztatu „Komunikacja z menedżerami”?

Przeglądając Personel PLUS z lutego 2012 trafiłam na ciekawy artykuł Adama Wierzbickiego zatytułowany „HR ma wiele okazji, by wpływać na procesy biznesowe”.

Szczególnie poruszyło mnie w nim jedno zdanie:

„Działy HR nie będą pełnowartościowym partnerem dla biznesu, w którym funkcjonują, dopóki kadra zarządzająca nie zdobędzie podstawowej wiedzy z zakresu możliwości wspierania działań biznesowych narzędziami HR”.

Czytaj więcej: Z zapisków trenera

Jak nie wywierać wpływu na osobę, a osiągać ważne cele

Marcjanna Góralczyk-Przychocka

Tytuł przemyślałam starannie. Od dawna towarzyszy mi uczucie dyskomfortu w kontekście technik „wywierania wpływu”na ludzi. Ilekroć rozmawiam o tym z moimi klientami (uczestnikami szkoleń lub partnerami w coachingu), spotykam się z zarzutem (tak, zarzutem!), że wywieranie wpływu to i tak manipulacja, nawet jeśli nie odbywa się kosztem drugiej strony, koniec kropka. I naprawdę trudno się z tym nie zgodzić. Nawet, gdy mówimy o pozytywnych efektach, o budowaniu dobrego kontaktu, zapobieganiu konfliktom, wzbudzaniu motywacji i tak dalej, to i tak koniec końców stosowanie jakichkolwiek technik wobec drugiego człowieka będzie rozumiane przez większość jako manipulacja.

Jak to ominąć, jak tego uniknąć? Znam całkiem niezłe dwa sposoby. Zapewne istnieje więcej…

Czytaj więcej: Jak nie wywierać wpływu na osobę, a osiągać ważne cele

Dlaczego Pokolenie Y zarządza szefem

Marcjanna Góralczyk-Przychocka

Na jednym z forów Goldenline przeczytałam:

Młodzi ludzie bardzo często przychodząc do pracy chcą "rządzić "swoimi szefami, pozwalają sobie na bardzo wiele.

Nie muszę chyba mowić, że ten wpis wydał mi się arcyciekawy. Zaczęłam zaglądać tu i tam, żeby dowiedzieć się co nieco o tym, jak młodzi rządzą swoimi szefami. Oto, czego się dowiedziałam.

Czytaj więcej: Dlaczego Pokolenie Y zarządza szefem